Obisk evropskega poslanca Matjaža Nemca

15 May, 2023

V petek 12.5.2023 se je na delovnem obisku v Ljutomeru mudil evropski poslanec Matjaž Nemec.

Obiskal in ogledal si je tudi ZD Ljutomer kjer se je s strokovno vodjo Jasmino Kolar, predsednikom sveta zavoda Lukom Vučkom in z ekipo reševalcev pogovarjal tudi o namerah po zapiranju dežurne službe v Ljutomeru.

Predstavljena mu je bila velika bojazen, da bi po predvideni reorganizaciji urgentnih zdravstvenih služb Ljutomer ostal brez zdravnika, razpoložljivega 24 ur. “To bi bil povsem nerazumljiv in za kakovost ter varnost ljudi celotne Prlekije izredno škodljiv ukrep,” je bil jasen Damjan Bogdan, član reševalne ekipa ZD Ljutomer. Med drugim je še podaril, da ZD Ljutomer že 52 let neprekinjeno zagotavlja 24-urno razpoložljivost zdravnika, katerega po njegovih besedah ne more nadomestiti nobena reorganizacija dežurnih služb.

Gospod Nemec se je v svojem zapisu na socialnih omrežjih zavzel, da moramo v Sloveniji obdržati prakse v zdravstvu, ki so se izkazale za dobre, in spremeniti tiste, ki peljejo v morebitno razgradnjo javnega zdravstvenega sistema.