Mednarodni dan medicinskih sester - 12.5.2024

10 May, 2024

12. maja 2024

obeležujemo mednarodni dan medicinskih sester. Letos poteka pod geslom, Naše medicinske sestre, naša prihodnost in ekonomska moč zdravstvene nege je v današnjem času zelo pomembna!

Medicinske sestre so temelj vsakega zdravstvenega sistema in ključne za zagotavljanje zdravstvenega varstva. Neprecenljivo prispevajo k zdravju ljudi po vsem svetu. So hrbtenica zdravstvenega sistema, saj imajo ključno vlogo v oskrbi pacientov v času stiske.

Ob mednarodnem dnevu medicinskih sester se iskreno zahvaljujemo vsem medicinskim sestram, zdravstvenim tehnikom in babicam po vsem svetu za predanost zdravstveni negi. Vaša drža je občudovanja vredna - profesionalna, a obenem sočutna.

Vabimo vas, da v radijski oddaji "Minute za zdravje" prisluhnete Renati Škrget, mag. zdr. soc. manag. na povezavi TUKAJ.

Drage medicinske sestre, zdravstveni tehniki in babice, naj ta dan služi kot opomnik družbi na vašo nezamenljivo vlogo!